Wakacje z LC Krotoszyn

Lions Club Krotoszyn już po raz drugi sfinansuje kolonie dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej i rodzin zastępczych. W koloniach weźmie udział 26 dzieci z całego powiatu krotoszyńskiego. Środki jakie pozyskano z organizacji Balu Karnawałowego i Koncertu Charytatywnego przeznaczone zostaną właśnie na projekt "Wakacje z LC Krotoszyn". Projekt wspomaga Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie poprzez nabór dzieci na kolonie.
W dniu 28 kwietnia 2014 r. odbyło się spotkanie organizacyjne rodziców z organizatorami. Brali w nim udział przedstawiciele Klubu Grzegorz Szmolke i Jacek Zawodny oraz psycholog Anita Głód. Przy projekcie pracuje również Renata Zych-Kordus z PCPR.
Dzieci będą przebywać w Pensjonacie „NA VRŠICH” – ZALTA OLEŠNICE (Republika Czeska). W programie przewidziano m.in. wycieczki autokarami do:

• PRAGA (Stolica Republiki Czeskiej)
  • JIČIN (miasto Rumcajsa) PRACHOVSKIE SKAŁY (Czeski Raj)
  • JABLONEC (Muzeum Biżuterii) LIBEREC (kąpiel w nowopowstałym basenie)
  • HARRACHOV (przejazd kolejką widokową – Kořenov – Harrachov – Jakuszyce –Szklarska Poręba)
  • BOZKOV (Dolomitowe Jaskinie)
  • Gry, zabawy, konkursy
  • Zajęcia integracyjne