Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa

Krotoszyńscy Lioni wsparli Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Koźminie Wlkp., który zrealizował zadanie publiczne „Propagowanie unihokeja wśród mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wielkopolski”.

W ramach projektu „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa” były realizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. Zajęcia były prowadzone od kwietnia do października 2014 roku. W czerwcu były prowadzone również zajęcia dla dzieci z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” na boisku Orlik. W lipcu treningi odbywały się także podczas obozu sportowo-rekreacyjnego, który UKS „Jedynka” i Stowarzyszenie „Wspólnie dla Koźmina” zorganizowały po raz drugi na Ziemi Leszczyńskiej.

W dniu 21 października 2014 r. odbył otwarty turniej unihokeja „O puchar UKS Jedynka”, w którym wzięły udział drużyny z Biadek, Chwaliszewa i Koźmina Wlkp.

Udział w projekcie był bezpłatny i wzięło w nim udział 109 dzieci.

Tekst: Jacek Zawodny
Foto: Maria Mazurowska