Od 24 lat krotoszyńscy Lioni wspierają potrzebujących

Lions Club Krotoszyn działa od 1991 roku. Jesteśmy jedną z nielicznych organizacji na świecie, która na wsparcie potrzebujących przeznacza 100% funduszy, pozyskanych na działalność statutowąKoszty administracyjne i funkcjonowania stowarzyszenia pokrywane są ze składek jego członków.

W czasie swojej ponad dwudziestoletniej działalności pomogliśmy ogromnej rzeszy osób oraz lokalnym instytucjom. Wielokrotnie realizowaliśmy programy pomocy dla dzieci ze szkół i przedszkoli. Nasz Klub uruchomił jedyną nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego mieszczącą się przy szpitalu powiatowym w Krotoszynie.

W 2015 po raz trzeci finansujemy kolonie dla dzieci o trudnej sytuacji materialnej i z rodzin zastępczych z terenu powiatu krotoszyńskiego, a także system nagród za wybitne osiągnięcia w nauce i wsparcie finansowe dla najzdolniejszych uczniów.

Chcemy to sfinansować również z 1% podatku wpłaconego na naszą organizację pożytku publicznego.

KRS 0000012471, www.krotoszyn.lions.org.pl

Jacek Zawodny