Nagrody Prezydenta LC Krotoszyn

3 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Lions Club Krotoszyn. Za znakomite osiągnięcia w nauce wsparcie finansowe otrzymało pięcioro uczniów.
Po raz pierwszy krotoszyńscy Lioni wręczyli stypendia dla najzdolniejszych w ubiegłym roku. Wówczas nagrodzono cztery osoby. Tym razem uhonorowano piątkę młodych ludzi – ze wszystkich szczebli edukacji. W tym gronie znaleźli się bowiem uczniowie i podstawówki, i gimnazjum, i szkoły średniej. Wsparcie dla każdego z nich wyniosło po 1000 złotych.
Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitała Mariola Kaźmierczak, dyrektor ZS nr 2 z OI. Potem głos zabrał prezydent LC Krotoszyn Sławomir Bujakiewicz, który pokrótce omówił cele i działania tej organizacji pożytku publicznego, a następnie złożył stypendystom gratulacje.
W części artystycznej wystąpiła Katarzyna Płaczek, niezwykle utalentowana wokalistka ze Smolic, która jest beneficjentką LC Krotoszyn. Przy okazji Kasia podziękowała krotoszyńskim Lionom za udzieloną jej pomoc i wręczyła prezydentowi Bujakiewiczowi okazały bukiet róż.
Po kawie i słodkim poczęstunku wszyscy udali się do Sali Doświadczania Świata, którą z dumą zaprezentowały przedstawicielki ZS nr 2 z OI. Sprzęt do tej sali został ufundowany przez Lions Club Krotoszyn.

Jacek Zawodny
Współpraca: Tekst i foto Andrzej Kamiński