25-lecie LC Krotoszyn

W 1991 roku w Krotoszynie Lions Club Wienhausen Flotwedel z Dolnej Saksonii założył Lions Club Krotoszyn.
Swoją główną aktywność LC Krotoszyn skupia na pomocy potrzebującym z terenu powiatu krotoszyńskiego. Pomoc ta polega na realizacji projektów, służących całej społeczności, jak i wspieraniu konkretnych osób oczekujących wsparcia. Wśród wielu zrelizowanych projeków można wymienić zakup sprzętu dla szpitala w Krotoszynie, doposażenie szkół i przedszkoli integracyjnych, organizacja letnich koloni dla dzieći  z rodzin wymagających wsparcia.
Środki na działalność - oprócz składek członkowskich - są pozyskiwane poprzez organizowanie różnych imprez charytatywnych, między innymi kiermaszy świątecznych Złota Niedziela, Charytatywnych Bali Karnawałowych, Koncertów Charytatywnych, a także z zagranicznych klubów Lions. W tych wszystkich  imprezach biorą udział przyjaciele i sympatycy LC Krotoszyn, darczyńcy, a przede wszystkim mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego. W ten sposób Lions Club Krotoszyn integruje krotoszyńskie środowisko, które chce uczestniczyć w działaniach klubu, pomagając potrzebującym w naszym powiecie. W ciągu 25 lat działalności Lions Club Krotoszyn zdołał przekazać społeczności ziemi krotoszyńskiej sprzęt i pomoc finansową sięgającą prawie 2,5 mln złotych.
Już wkrótce 6 lutego 2016 roku odbędą się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 25-lecia istnienia Lions Club Krotoszyn. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 w krotoszyńskim Ratuszu, a wieczorem w Restauracji Hotelu "Pod Szyszkami" odbędzie się już 25-ty Bal Charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na doposażenie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego prowadzonej przez Lions Club Krotoszyn.
Członkowie LC Krotoszyn